Modern Black Lacquered End Table by Jacques Garcia Baker Furniture Large
SKU: CE-3442
Modern Black Lacquered End Table by Jacques Garcia Baker Furniture. Sleek modern design in hand polished black lacquered finish. Featuring brass plated round hardware and gold leafed base. Matching end table in smaller size available and sold separately.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Wood, Brass, Gold Leaf |
| Height: | 27 in. (68.58 cm) |
| Width: | 21.75 in. (55.25 cm) |
| Depth: | 17.75 in. (45.09 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
| Other: | Available in Smaller Size |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy















